کِرم زندان زندانی اورژانس خونریزی اخبار حوادث

کِرم: زندان زندانی اورژانس خونریزی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی همزمانی تحریم‌ها و اجرای برجام غیرممکن است / صالحی

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: همزمانی تحریم و اجرای برجام غیرممکن است و این جهت ما یک اصل است.

همزمانی تحریم‌ها و اجرای برجام غیرممکن است / صالحی

صالحی: همزمانی تحریم ها و اجرای برجام غیرممکن است

عبارات مهم : انرژی

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: همزمانی تحریم و اجرای برجام غیرممکن است و این جهت ما یک اصل است.

به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی در کنفرانسی خبری یک روز بعد از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شرکت انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را در چارچوب برجام فراهم کند، با اشاره به التزام کشور عزیزمان ایران به تعهداتش طبق برجام اظهار کرد: این اصل جهت ما همواره در شرکت مدنظر بوده هست. قبل از برجام توافق پادمان را انجام می دادیم و بعد از آن پروتکل الحاقی و تعهدات برجامی هم اضافه شدند. اصل دیگر این است که فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران صلح آمیز است و مبنای آن هم فتوای رهبری است و هیچ گاه از این اصل منحرف نشده و نمی شویم. اصل دیگر این است که شرکت دو نشانه عمده تامین برق هسته ای و سوخت نیروگاه های هسته ای را دنبال می کند.

همزمانی تحریم‌ها و اجرای برجام غیرممکن است / صالحی

وی گفت: فناوری هسته ای به لحاظ افکار عمومی ظرفیت و استفاده دوگانه صلح آمیز و غیرصلح آمیز دارد، ولی غرب تلاش دارد این فناوری را جهت ما تبدیل به نقطه ضعف کند. کشوری که این فناوری را در اختیار دارد یعنی از استانداردهای بالایی به لحاظ صنعتی برخوردار است و از این رو تلاش دارند بگویند کشور ما نفت خیز است بعد آیا باید دنبال انرژی هسته ای باشید.

صالحی ادامه داد: متاسفانه بعضی ها هم در تحلیل هایشان این مطلب را در داخل بازتاب می دهند ولی اعتقاد دارم عزیزان بهتر است از منظر علمی به این مساله بپردازند. ما نباید اجازه دهیم این دستاورد که نقطه قوت ماست به نقطه ضعف تبدیل شود.

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: همزمانی تحریم و اجرای برجام غیرممکن است و این جهت ما یک اصل است.

صالحی با تاکید بر سخنان رهبری که ما به برجامی که تعهد کردیم، عمل می کنیم و برجام معیوب را نمی پذیریم، اظهار کرد: این عنوان جدی ماست.

وی در ادامه تصریح کرد: شرکت انرژی اتمی باید به گونه ای عمل می کرد که وقت را از دست ندهد، در روند مذاکرات رهبری دائم می گفتند به طرف برابر نمی توان اعتماد کرد. اگر بدعهدی کردند و به قبل از برجام برگشتیم جایگاهمان همان جایگاه قبلی نباشد و از این رو شرکت در طول مذاکرات فعالیت های زیرساختی وسیعی را در چارچوب پادمانی شروع کرد که اگر در وقت عادی عمل می کردیم در چند سال آینده محقق می شد ولی با حمایت دولت، فرزندان این مرز و بوم عمل کردند. از جمله زیر ساخت برق سایت نطنز که جهت شرایط و اهداف بلندمدت آن کافی نبود ولی با سرعت کار کردیم و الان جهت چند صد هزار سو این زیرساخت آماده است.

واژه های کلیدی: انرژی | فناوری | انرژی هسته | مقام معظم رهبری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog