کِرم زندان زندانی اورژانس خونریزی اخبار حوادث

کِرم: زندان زندانی اورژانس خونریزی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود / دستور دادستان کل کشور به مدیر بانک مرکزی

دادستان کل کشور گفت: دیروز عصر جلسه شورای پول و اعتبار بود به مدیر بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایرا

ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود / دستور دادستان کل کشور به مدیر بانک مرکزی

دستور دادستان کل کشور به مدیر بانک مرکزی: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود

عبارات مهم : اعدام

دادستان کل کشور گفت: دیروز عصر جلسه شورای پول و اعتبار بود به مدیر بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز سپردیم این لیست ها را به درستی مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش ایسنا، محمدجعفر منتظری در بخشی از صحبت خود در نخستین دوره یکسان تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه استان های خراسان رضوی، قم، پایتخت کشور عزیزمان ایران و اصفهان در مجتمع امامت، اظهار کرد: جایگاه علما و فقها در جامعه و امت اسلامی استمرار رسالتی است که نبی مکرم اسلام و ائمه معصومین داشته اند. پیامبر از طرف پروردگار این ماموریت بزرگ را داشتند که امت را از جهالت به کمالات انسانی برسانند. کسی که به تعبیر زیبای امیرالمومنین(ع) درمانگر آسیب های اجتماعی و به قدری دلسوز بود که جهت نجات این امت، خداوند چند بار در قرآن کریم او را مورد عتاب و خطاب قرار داد. ما آن مسیر را پیش گرفته ایم. در این رابطه جهت ایفای وظیفه و انجام رسالتی که به عهده همه ما که مدعی پیمودن مسیر رسالت و امامت هستیم، لوازمی وجود دارد.

ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود / دستور دادستان کل کشور به مدیر بانک مرکزی

وی ادامه داد: شما اساتید بزرگوار و بسیجیان، مرزبانان و سنگرنشینان دفاع از مرزهای عقیدتی و حملات و تهاجمات دشمن به اعتقادات جامعه خصوصا جوانان در مرزهای فرهنگی و سیاسی هستید. امروز دشمن تهاجم خود را به اعتقادات، ایمان و فرهنگ جامعه ما به نحو شگفت آوری به هر وسیله ای که توانسته و با هر ابزاری که در توان دارد، شدت یافتن کرده هست. بعد از این که آن ها در جنگ نظامی موفق نشدند و با توطئه های خود نتوانستند نظام اسلامی را با شکست مواجه کنند، از راهی وارد شدند که دفاع از آن بسیار مسئله بوده و نیازمند آن است که دفاع متناسب با هجوم باشد. ما در طول هشت سال دفاع مقدس شکست ها و پیروزی هایی را دیدیم ولی در مجموع به پیروزی نهایی رسیدیم.

وی بیان کرد: یکی از بااهمیت ترین و اساسی ترین جهات جهت پیروزی در جبهه نبرد فرهنگی و اعتقادی و شبیخونی که امروز دشمن علیه نظام و ملت ما به کار برده، آشنایی دشمن، تاکتیک ها، ابزار و برنامه ها جهت تهاجم بوده که جزو لوازم اولیه پیروزی هست. چه کسی از شما و امثال شما که سنگربانان و مرزبانان عقیدتی هستید، سزاوارتر است؟ به روز باشید. همه باید به روز باشیم.

دادستان کل کشور گفت: دیروز عصر جلسه شورای پول و اعتبار بود به مدیر بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایرا

دادستان کل کشور با بیان این که« اگر از تاکتیک دشمن و برنامه های او جهت نابودی نظام غفلت کنیم و آشنایی مورد نیاز را نداشته باشیم، در این جنگ شکست خواهیم خورد»، عنوان کرد: دشمن امروز بر تهاجم به فرهنگ و اعتقادات نظام سرمایه گذاری کرده هست. آن چه موجب پیروزی و استمرار انقلاب در ۴۰ سال شده، اعتقادات و حضور مردم بوده هست. دشمن جهت همه این علل و عوامل برنامه ریزی و سرمایه گذاری می کند. امروز دشمن در مراکز حساس و تصمیم گیرنده نفود پیدا کرده هست. نفود خطر بسیار بزرگی بوده که نظام را ترساندن می کند. فرد نفودی از خود علامتی بروز نمی ‎دهد. هر نفوذی، جاسوس نیست. جاسوسی و نفوذی دو مقوله جدا از هم است.

وی با اشاره به بعضی اخبار انتشار یافته مبنی بر ادعای صهیونیست ها در دسترسی به اطلاعات هسته ای کشورمان ادامه داد: ما هر چه هشدار می دهیم که مراقب نفوذی ها باشید که یک دسته آن ها می توانند تحت دوتابعیتی ها برنامه خود را اجرا کنند، می گویند دوتابعیتی نداریم. ما لیست می دهیم و می گوییم که احتیاط این است که در مراکز مهم از دوتابعیتی ها استفاده نکنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش در عنوان اقتصاد، تصریح کرد: از روزی که مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح و بر این امر اصرار کردند که اقتصاد کشور را اقتصاد مقاومتی قرار دهیم، چند سالی می گذرد. مسئولین اقتصادی چه گام هایی جهت تحقق آن برداشتند؟ عوامل نفودی مانع تحقق این امر هستند.

ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود / دستور دادستان کل کشور به مدیر بانک مرکزی

منتظری با بیان این که «باید بدانیم دشمن امروز با چه ابزاری به ما حمله می کند و متناسب با آن خود را مجهز کنیم؛ غیر از این باشد شکست می خوریم» خاطرنشان کرد: امروز چالش های خطرناکی پیش روی ماست و البته نباید دشمن را بزرگ جلوه دهیم ولی باید برنامه های آن را بزرگ ببینیم در غیر این صورت نمی توانیم متناسب با حملات و تاکتیک دشمن در این اینترنت و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … عمل کنیم. دشمن های وقیحانه با اعتقادات جوانان ما کار می کنند. ما خبر رسان تلگرام را بستیم ولی فیلتر می گذارند در حالی که دی ماه گذشته که یک هفته خبر رسان تلگرام بسته شد، آرامش بازگشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز شایعه پراکنی، ایجاد اختلاف و دروغ پردازی وسیله ای است که دشمن به کار می برد و عده ای آن را باور می کنند.

دادستان کل کشور گفت: دیروز عصر جلسه شورای پول و اعتبار بود به مدیر بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایرا

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: ما قبل از این که بخواهیم در دستگاه قضایی و دادگاه با یک جرم و مجرم برخورد کنیم، نباید بگذاریم که کار به این جا برسد. تا می ‍ وانیم نگذاریم که پرونده ها، قضایی شود. بسیاری از افراد جامعه بیان می کنند که دستگاه قضایی برخورد قاطع نمی کند و به همین علت جرم زیاد است ولی من این حرف را قبول ندارم؛ باید قبل این که پرونده به دستگاه برسد، جلوی آن را گرفت.

دادستان کل کشور با اشاره به این که «مبارزه با فساد با شعار نمی شود»، تصریح کرد: با بعضی مدیرانی که داریم نمی ‎توانیم با فساد مبارزه کنیم. جنگ، سیاسی و اقتصادی هست. مردان اقتصادی باید جنگی باشندریم. تیم اقتصادی ما جنگی نیستند.

ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود / دستور دادستان کل کشور به مدیر بانک مرکزی

وی در خصوص مولفه های مبارزه با فساد، اظهار کرد: براق سازی یکی از مولفه هاست که دشمن های و مخالفان زیادی دارد. تصدی امور باید به دست افراد شایسته و پاکدست باشد. مدیری که خود آلوده یا درگیر مسایل مالی، اقتصادی و پولی است نمی تواند با فساد مبارزه کند. معتقدیم بازرسی آن گونه که باید به دلایلی موفق نبوده و نیست. برخورد قاطع اداری و قضایی مولفه دیگری است که موثر و تاثیرگذار بوده ولی در مرحله آخر هست. مولفه های دیگر نیز نظارت و مواظبت است.

وی با قابل انتقاد دانستن عملکرد دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: من دادستان کل هستم و از حقوق عامه دفاع می کنم. از دستگاه قضا و دولت دفاع نمی کنم.

منتظری در بخش دیگری از سخنانش گفت: عده ای آمدند ارز دولتی با مبلغ ۴۲۰۰ تومان اخذ کردند نصف آن را تحویل گرفتیم ولی کامل نبود. دیروز عصر جلسه شورای پول و اعتبار بود به مدیر بانک مرکزی گفتم ظرف ۴۸ ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز سپردیم این لیست ها را به درستی مورد بررسی قرار دهد. ۱۴ هزار نفر کسانی هستند که ارز را با قیمت ۴۲۰۰ تومان خریداری کردند و بعد چپه کردند، باید تنبیه شوند.

وی در خصوص پرونده ثامن الحجج، عنوان کرد: این پرونده ۱۲۰ جلد هست. قاضی باید آن را بخواند و بررسی کند. ما در پرونده های مالی بانک ها و جرایم اقتصادی با جدیت ورود پیدا کردیم ولی در فرایند پیگیری با موانعی مواجه می شدیم. باید طبق موازین شرعی و قانونی برخورد کنیم. قانون بازداشت را محدود کرده هست. مگر ما تابع اسلام و قران نیستیم؟ در مقام دادگاه و محکمه اگر بخواهیم حکم عادلانه صادر کنیم وقت می برد.

وی افزود: حکم اعدام بابک زنجانی نیز صادر شده است و اعدام خواهد شد ولی باید بیت المال را بازگرداند. این بدهید معنا نیست که ما در دستگاه قضایی نقص نداریم. کلید برطرف همه پرسشها دست دستگاه قضایی است.

دادستان کل کشور در خصوص ماجرای دو تن سکه نیز اظهار کرد: در بحث دو تن سکه نیز باید بگویم زمانی که مدیر ناجا این مسئله را مطرح کرد و هنگامی که از تلویزیون شنیدم تعجب کردم. حساب کردیم این دو تن چه تعداد و قیمیت می شود؟ فردا پیگیری کردیم که این دو تن را که ضبط کردید کجاست؟ شما به عنوان نیروی انتظامی ضابط ما هستید. گفتند هنوز نگرفتیم. بعد آنچه اعلام کردید چیست؟ گفتند ما اسناد و مدارک را دیدیم این فرد از سه سال قبل که سکه خرید و فروش کرده دو تن می شود. ما گفتیم این چه خبری است که دادید و گفتند تصحیح می کنیم. شب دوباره این خبر اعلام شد. این یک فرد دلال است که در بازار سکه خرید و فروش می کرد. چند روز گذشته دوباره خبر دادند که فرمانده ناجا پایتخت کشور عزیزمان ایران گفته که این فرد محکوم به اعدام شده است هست. دوباره زنگ زدیم که کجا محکوم به اعدام شده، حکم او اعدام ندارد. گفت ببخشید اشتباه شده است هست. من علیه این فرد که دوبار تخلف کرده به دادسرای نظامی شکایت خواهم کرد.

وی بیان کرد: اگر بانک مرکزی اعلام کرد که من سکه می فروشم و هر کسی که می خواهد بخرد؛ آیا من که این سکه ها را از یک مرکز رسمی خریدم، مجرم هستم؟ مگر این که معلوم شود خریدار به دنبال اخلال نظام بانکی و پولی کشور هست. به بانک مرکزی گفتیم که شما با چه ملاکی این مقدار سکه را در معرض فروش می گذارید؟ از ۸ میلیون سکه ای که فروختند تنها حدود ۸۰۰ هزار را تحویل دادند ولی آثار سوءاجتماعی و اقتصادی خود را گذاشت.

وی با اشاره به ویدئو پخش شده است از سخنان سردار سلیمانی راجع به حجاب ، تصریح کرد: «ایشان گفته بودند که دختری که بدحجاب است دختر من و شماست. آیا نباید آن ها را زیر بال و پر بگیریم و تربیت کنیم؟» در مبارزه با بدحجاب برخورد قضایی جواب نخواهد داد. چند کار باید همزمان انجام شود؛ بسیاری از افرادی بدحجاب،غیرمعتقد نیستند؛ منتها در فرهنگ خانوادگی خیلی برایش حجاب مهم نیست. عده ای هم اعتقادی به اسلام ندارند و عده ای معاند هستند.

باید برخورد شود ولی قبل از برخورد، مسئولین فرهنگی مسئول هستند. ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نیروی انتظامی اقداماتی می کنند تا این اوضاع را سروسامان دهند ولی اینکه انتظار برخورد خشن داشته باشید، محقق نمی شود.

منتظری خاطرنشان کرد: برخورد خشن با بدحجابی جواب نخواهد داد. نیروی انتظامی در تهران، با زنان بدحجابی که پشت فرمان می نشینند، کاری نداشتند و شماره ماشین را برداشته و از طریق تلفن به او پیامک می زدند و تذکر می دادند. این کار اثر خوبی داشت. بار دوم و سوم ماشین را توقیف می کردند. راه ها باید مسالمت آمیز، آرام و پاسخگو باشد.

وی عنوان کرد: ما در دستگاه قضایی با هر کسی که مرتکب رشوه شود، برخورد می کنیم. ما در طول دو هفته گذشته با ۶ نفر از قضات به علت رشوه برخورد کردیم. آیا فردی که می گوید رشوه دادم را معرفی نمی کنید؟ رشوه دو طرف دارد. از ۱۱ هزار قاضی ما اکثر آن ها پاکدست هستند. قوه قضاییه در اطلاع رسانی بسیار ضعیف است.

واژه های کلیدی: اعدام | مرکزی | برخورد | دستگاه | اقتصادی | بانک مرکزی | قوه قضاییه | برخورد قاطع

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog